Oferta doświadczonego lutnika


Dotykam instrumentów i cieszę się ich obecnością. Każdy z nich ma swoją historię i drogę, którą przebył. Na każdym widać ząb czasu i skrywaną opowieść. Trącam struny i stawiam diagnozę. Zastanawiam się jak pomóc? Jak przywrócić dawną świetność i odświeżyć przykryty patyną wygląd. Co zrobić, by odzyskać dawne brzmienie, a może nawet je poprawić?

Pracownia Lutnicza Mistrza Siwicy

 

Renowacje instrumentów strunowych i smyczkowych

Do mojej pracowni lutniczej trafiają instrumenty strunowe w różnej kondycji. Podejmuję się ich naprawa i podchodzę do pracy z pełnym zaangażowaniem i wykorzystaniem całej mojej wiedzy. Naprawiam uszkodzenia mechaniczne instrumentów, wymieniam osprzęt i dokonuję retuszu lakieru skrzypcowego. Zajmuję się również wymianą włosia w smyczkach do wszystkich instrumentów smyczkowych.

Instrumenty współczesne i historyczne

Odtwarzanie i budowa instrumentów możliwa jest jedynie w pracowniach, w których miłość do instrumentów łączy się z umiejętnościami lutnika. Twórca budując nowy instrument, opiera się na wielowiekowych doświadczeniach starych mistrzów, lecz zawsze stara się dodać od siebie pewną cząstkę własnej „duszy”. Tak powstają niezwykle konstrukcje, które charakterystyczne są dla poszczególnych szkół lutniczych i konkretnych warsztatów. Moja pracownia podejmuje się budowy instrumentów współczesnych i historycznych. Wytwarzam skrzypce, altówki, wiolonczele oraz viole da gamba. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię tylko wymiana włosia w smyczku, czy zbudowanie skrzypiec mistrzowskich, z chęcią zajmę się twoim instrumentem.

Do wszystkich prac podchodzę z pełną odpowiedzialnością i szacunkiem do każdego instrumentu, zdjąć sobie sprawę z jego wartości nie tylko materialnej, ale również sentymentalnej. Moim celem jest przywrócenie pełnej sprawności instrumentu, korekcja jego brzmienia i odświeżenie wyglądu instrumentu. Zapraszam do mojej pracowni lutniczej działającej niedaleko Rybnika. Moi klienci to przeważnie mieszkańcy Śląska i województwa małopolskiego, a także muzycy z Opola i Zabrza